پروفرما اینویس PERFORMA INVOICE اخذ پیش فاکتور(پروفرما اینویس PERFORMA INVOICE) پروفرما اینویس PERFORMA INVOICE
وبلاگicon
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

درباره ما:

این شرکت با مشاورت اقتصادی با بهترین مدیران بازرگانی و پیدا کردن بهترین موقیت خرید تجاری برای درخواست کننده پرفرما را ایجاد میکند
این شرکت برای صدور پروفرما اینویس PERFORMA INVOICE تاسیس شده است

بایگانی

منــوی سایت

ADv ADv ADv

پروفرما اینویس چیست؟

پروفرما اینویس


پس از بررسی و ارزیابی ریسک و میزان قابل اعتماد بودن فروشنده , وارد کننده ازفروشنده یا صادر کننده می خواهد که لیست قیمت و شرایط پرداخت کالاهائی را که تولیدمی کند و یا نمایندگی توزیعش را دارد و مورد نیاز وارد کننده است , در اختیار اوقرار بدهد که به این عمل او استعلام قیمت یا inquiry گفته می شود. فروشنده در جواب ، قیمت مورد نظر خودش را می فرستد. در این جوابیه علاوه بر قیمت معمولاً نحوه ارسال کالا (یا همان شرایط مربوط اینکوترمز) و نحوه پرداخت (نقدی یا اعتباری) نیز اشاره می شود. 

خریدار یا وارد کننده میتواند قیمت های مختلف را از فروشندگان مختلف گرفته و بررسی نماید که به این عمل او اصطلاحاً پیشنهاد قیمت یا   offerگفته میشود که  فقط نقش اطلاع رسانی را دارد و از اعتبار قانونی نزد بانک یا سایر مراجع برخوردار نیست. ممکن است خریدار قیمت و شرایط یکی از فروشندگان را بپذیرید و با او وارد مذاکره شود و در مرحله ای که مذاکرات نهایی شد از آن فروشنده درخواست می کنید تا پروفرم یا پیش فاکتور خود را بفرستد.
پیش فاکتورها (Performa-Invoice) یا صورتحساب قیمت قبل از تأئید خریدار و امضای فروشنده دارای اعتبار نمیباشد و استفاده ای برای خریدار ندارد مگر زمانی که نیاز به ارائه پیش فاکتور به مقامات دولت در کشورش به منظور تحصیل مجوز واردات یا ارز خارجی برای پرداخت کالا داشته باشد.

مواردی که بایستی در پروفرما آورده شوند :
1- نام , آرم تجاری ، آدرس ، شماره تلفن و فاکس شرکت فروشنده در قسمت سربرگ پروفرما .
 
2- تاریخ پروفرما به طوریکه دقیقا مشخص باشد .
 
3- شماره پروفرما , که یک شماره مربوط به شرکت فروشنده می باشد و نوع آن چندان مهم نیست .
 
4- نام ، نشانی و شماره تلفن و فکس شرکت خریدار .
 
5- مقدار، قیمت واحد و کل و شرح کوتاهی از کالا که معمولا به صورت زیر می باشد :


 
Amount
Unit Price
Quantity
Description
Items
 
 
 
 
1
2
3
 
 
Total:

در ستون Description (شرح) شرح و توصیفی از کالای مورد نظر آورده می شود . مانند آلیاژ , رنگ , ابعاد , شماره مدل و ... .

در ستون کمیت (Quantity) که به اختصار QTY نوشته می شود میزان کالا نوشته می شود . در این قسمت واحد کالا بایستی برای خریدار و فروشنده ثابت و مشخص باشد و سعی شود از واحدهای جهانی استفاده شود نه واحدهای محلی . مانند کیلوگرم , گرم , متر , سانتی متر , لیتر , متر مربع و متر مکعب .

در ستون قیمت واحد (Unit Price) که در آن قیمت یک واحد از کالا نشان داده می شود . در این قسمت بایستی ارز مورد نظر نیز به طور واضح نوشته شود .

ستون قیمت کل (Amount) که درآن ارزش کل هر کالا و یا خدمت نوشته می شود . (حاصلضرب مقدار در قیمت آن ) ودر زیر آن نیز این ستون جمع زده می شود .

6- نحوه ارسال کالا (Shipment) که درآن بایستی وسیله حمل کالا مشخص گردد .(کشتی – قطار – جاده – هوایی)
7-    اینکوترمز : که درآن یکی از قراردادهای اینکوترمز آورده می شود .
8-    مبدا ومقصد حمل کالا .
9-    کشور سازنده (Origin) که کشور سازنده کالا مشخص می گردد .
10-نحوه پرداخت پول (payment) : دراین قسمت نحوه پرداخت پول مانند: نقدی ، اعتبار اسنادی و ... و زمان دقیق آن مشخص می گردد .
11-  تاریخ ارسال کالا (Shipment Date) : در این قسمت زمان ارسال و یا تحویل محموله دقیقا ذکر می گردد که معمولا چند روز پس از دریافت پول و یا گشایش اعتبار اسنادی می باشد .
12-  تاریخ انقضای پروفرما : پس از این تاریخ پروفرمای فعلی دارای اعتبار نمی باشد .
13- شماره استاندارد کالا .
14-  نام بانک وادرس و شماره حساب جهت دریافت پول .
15- شرکت حمل کننده در صورت توافق .
16-  نام داور و یا دادگاه برای حکمیت در صورت بروز اختلاف .
17- مهر و امضا و نام فرستنده پروفرما .
18- تعهدات فروشنده از قبیل ارائه خدمات پس از فروش ، تامین قطعــات یدکی ، نصب ، راه اندازی ، آموزش پرسنل ، تضمین کیفیت محصولات و تضمین خط تولید نصب شده قید شده باشد .
19- قسم نامه: در این قسمت معمولا فروشنده تعهد مینماید که قیمتهای ذکر شده قیمتهای واقعی کالا و مطابق شرایط حال بازارو... میباشد که در غالب جملاتی چون متن زیر و در پائین صفحه آورده میشود.
 
This is to certify that this P/L is correct & true & that the quoted prices are in accordance with the existing market price & we confirm that there is no other transactions between us & purchaser in regard to this performa invoice.
20-و...

- لازم به ذکر می باشد که برخی از موارد بالا مانند شماره های 14 و 15و 16 و 18 اختیاری    می باشند .


پروفرما اینویس PERFORMA INVOICE اخذ پیش فاکتور(پروفرما اینویس PERFORMA INVOICE)